ataşehir escort
 • YARIM ALTIN
  3.192,00
  % -0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4479
  % -0,03
 • € EURO
  17,7267
  % -0,10
 • £ POUND
  19,7801
  % -0,39
 • ¥ YUAN
  2,5705
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3160
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  352650,686
  % -1,37
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kredi imkanları sağlamaktadır. Bu bankanın konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve esnek hesap kredisi gibi birçok kredi çeşitleri bulunmaktadır. Kredi başvuruları güvenlik için kredi politikalarına uygun bir şekilde yapılmaktadır. İstenildiği takdirde kredinin iptali, limitlerinin ve vade oranlarının azaltılması ve ödeme yöntemlerinin değiştirilmesi kredi politikası kapsamındadır. Yapı Kredi Bankası kredi başvuru şartları hakkında yazdığımız bu yazı konusunda aklınıza takılan soruları lütfen yorum bölümünden sorunuz…

Yapı Kredi Bankası Kredi Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Alınan kredi tutarına göre faiz oranları da değişiklik göstermektedir. Örneğin; 50.000₺ kredi almak isteyen bir bireyin, bu tutarı 60 ayda ödemek istediğini belirttiği takdirde %1,57 oranında faiz oluşurken, bu bireyin aynı tutarı 36 ay vade oranı ile ödemek istediği takdirde faiz tutarı %1,69’a yükselmektedir. Yapı Kredi bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise, kredi başvurusu yapıldıktan sonra taksitlerin ödenmesi 3 ay kadar ertelenebilmektedir. Bireyin aylık gelirine göre ön onaylı limit seçenekleri ve birden fazla kredi hesabının tek bir hesapta birleştirilip ödenmesi Yapı Kredi bankasının müşterilerine sunmuş olduğu avantajlar arasındadır.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Nedir ve Nasıl Başvurulur?

İhtiyaç Kredisi, banka müşterilerinin sağlık, alışveriş, eğitim ve seyahat gibi ihtiyaçlarının karşılanması için ödediği para miktarıdır. Ancak kişilerin bu ihtiyaçlarını ticari amaçlara çevirmesi sonucunda kredi başvurusu iptal edilmektedir. Yapı Kredi bankası, ihtiyaç kredisine mobil şube, internet şubesi, ATM ve müşteri temsilcileri yoluyla başvuru yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu Yapı Kredi şubelerinden yapıldığı takdirde kredi tutarının üst limiti oluşmazken, mobil uygulama, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri yoluyla yapıldığı zaman müşteri özelliğine göre üst limit oluşmaktadır. Kredi almış bir müşterinin, belirlenen vade süresi boyunca aylık ödemeleri haricinde dilediği zaman toplu ödeme imkanı bulunmaktadır. Müşterinin ödediği bu tutar anapara miktarından düşülerek yeni aylık ödeme takvimi oluşturulmaktadır.

 

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi ihtiyaçlarınız için birçok yol olabilir, sanırım en kolay yol olarak da kredi kullanmak diyebiliriz. Kredi kullanmak özellikle nakit ihtiyaçlarınızda ilaç gibi gelmektedir. Peki nasıl kredi alabilirsiniz? Bu sorunun cevabını sitemizdeki birçok yazıda bulabilirsiniz. Bu yazımızda da internet üzerinden kredi başvurusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Bu konu sıklıkla sorulan soruların başında geliyor. Özellikle günümüz teknolojisinde hemen hemen tüm bankaların internet şubelerinden veya mobil şubelerinden kredi kullanmak

İlgili İçerik

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi için başvuru yapan bireylerin formlarda doldurmuş oldukları bilgiler, Yapı Kredi bankası yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir. Kontrol süreci tamamlandıktan sonra başvuru yapan bireylerden “Gelir Belgesiistenmektedir. Bu gelir belgesi kişinin aylık harcamaları, kazandıkları, ailede bulunan çocuk ve öğrenci sayısı, hasta veya engelli sayısını göstermektedir. Bu belge de bulunan veriler doğrultusunda başvuru yapan kişiye özel kredi tutarı belirlenir ve istenilen anaparaya faiz oranı eklenip, vade oranına eşit şekilde paylaştırılır. Gelir belgesinin eksik, hatalı veya geçersiz bilgilerle doldurulması halinde kredi başvurusunda bulunmuş olan müşterinin tüm talimatları otomatik olarak iptal edilir.

İhtiyaç kredisine başvuru yapan kişilerin kamu, özel sektör ve emekli olması durumunda bu kişilerin gelir belgesi oluşturması yerine e-Devlet üzerinden SGK Hizmet Dökümü, Kamu e-Bordro ve Emekli Aylık Bilgisi belgelerini düzenlemesi istenmektedir. Ayrıca özel sektör veya kamuda çalışan kişilerin kredi başvurusu için son aya ait maaş bordrosu veya antetli kağıt üzerine yazılmış ve yetkili kişi tarafından ıslak imzalanmış maaş belgesini de hazırlamaları gerekmektedir. Eğer ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan bireyin kira geliri veya üstüne kayıtlı tapusu varsa bunlarında bir nüshası Yapı Kredi bankası tarafından istenilmektedir.

 

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi En yaygın kredi türü olması nedeniyle, bireylerin en fazla ilgisini çeken ve en çok duyulmuş olan kredi türüdür. Bireysel Kredi veya Tüketici Kredisi olarak da bilinir. Bu isim sadece bankaların farklılaşmak adına kullandıkları eş değer isimlerdir. Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nasıl alınır? sorusuna en yalın şekilde cevap vereceğiz...İhtiyaç kredisi en çabuk cevap alınabilen, küçük miktarlarda harcamalar için tercih edilen bir kredidir. Bireyler genelde, acil nakit ihtiyaçları

İlgili İçerik

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi bankasından kredi almak isteyen müşteriler mobil uygulama veya internet şubesi olan www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi linke tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurusunun onaylanması için beklemesi gerekmektedir. Fakat bu krediye başvuru yapacak bireyin gelir belgesi, son 3 aya ait fatura bilgileri ve kişinin üzerine kayıtlı olan tüm mal varlıkları belgelenip, Yapı Kredi bankasının mailine gönderilmesi gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların kredi başvurusunda bulunabilmeleri için mavi kart sahibi olmaları, aynı zamanda yurt içinde ikamet etmeleri gerekmektedir.

YORUMLAR YAZ